Klub Sportowy ARKA

Badmintonowa WOŚP 2015 w Szczucinie

Email Drukuj PDF

Dwunastoosobowa ekipa z Umieszcza udała się w niedzielę 11 stycznia 2015 do Szczucina, by tam wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Chcąc wziąć udział w turnieju trzeba było uiścić opłatę startową, z której całkowity dochód przeznaczony został na rzecz WOŚP.

Wyjazd ten okazał się bardzo owocny. Dzieci przywiozły ze sobą 7 pucharów, w tym nagroda dla najmłodszego uczestnika turnieju, 2 za zajęcie III miejsca, 1 za zajęcie II miejsca i aż 3 puchary za zajęcie I miejsca.

Pięcioletni Filip podjął wyrównaną walkę z chłopcami starszymi od siebie o 2 lata. Był to jego najlepszy dotychczasowy występ. Ostatecznie zajął 4 miejsce na 9 startujących. W tej samej kategorii najmocniejszym zawodnikiem okazał się reprezentant Arki – Szymek Smalarz, który stanął na najwyższym stopniu podium.

Sylwii Jurusik, Wiktorii Forystek, Oli Smalarz i Honoracie Wojdyła niestety nie udało się dotrzeć do podium, ale dziewczynki prowadziły naprawdę wyrównana walkę w swoich grupach. Wierzymy, że z każdym następnym występem będzie coraz lepiej.

Bardzo przyjemnie patrzyło się na wręczanie nagród  dla dziewcząt w kategorii młodzików. Otóż wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki z Umieszcza – Mariola, Monika i Gabrysia. Mecze były bardzo zacięte. Dowodem tego jest kontuzja Marioli, która teraz chwilowo będzie musiała odpocząć od  badmintonowych treningów.  Gabriela Faber, która startowała w dwóch kategoriach, stała się również posiadaczką dwóch pucharów (miejsce I i III).

Po trzeci puchar za zajęcie I miejsca sięgnęła trener klubu Katarzyna Piskorz, której udało się pokonać rywalki z roku ubiegłego.

Nagrody, które otrzymali zawodnicy ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin.

W drodze powrotnej nagrodą dla wszystkich był przystanek w tarnowskim Mc Donaldzie.

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów turnieju za miłe przyjęcie i sportową atmosferę. Marioli Jurusik życzymy szybkiego powrotu do formy.